TEKNOFEST Opened Its Doors in Ankara!

TEKNOFEST, the first of which was held in 2018, is being held for the 7th time in Turkey this year and the 8th in Ankara in total. It is carried out by the Turkish Technology Team Foundation (T3) and the Ministry of Industry and Technology, with 125 stakeholder institutions, including ministries, presidencies, public and private sector organizations, academic institutions and media companies that play a critical role in Turkey's national technology ecosystem.

30.08.2023

Tam bağımsız bir Türkiye için "Milli Teknoloji Hamlesi" vizyonuyla milyonları kucaklayıp bir araya getiren TEKNOFEST Ankara, coşkuyu ve heyecanı yine göklere taşıyor. Bugün saat 09.00'dan itibaren kapılarını açan etkinliğin açılış töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fatih Kacır ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk Bayraktar ile saat 14.30'da gerçekleşti.
 

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: TEKNOFEST her yıl daha da büyüyecek.

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, "TEKNOFEST her yıl daha da büyüyecek. Kök salan fideler ağaç olacak. Bu ağaçlar büyüdükçe gençlerimizin öz güveni daha da artacak. TEKNOFEST kuşağının büyüteceği bu ağaçlar insanlığa huzur verecek." dedi.
 

Bakan Kacır: Milli Teknoloji Hamlesi TEKNOFEST kuşağıdır, bu yoldan artık dönmek yok.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, "Milli Teknoloji Hamlesi, tam bağımsız, katma değer üreten, rekabet gücü yüksek Türkiye demektir. Milli Teknoloji Hamlesi TEKNOFEST kuşağıdır, bu yoldan artık dönmek yok, bu yolda durmak, duraksamak yok." dedi.

"Rafadan Tayfa Teknolojik Tayfa", "Hürkuş ve Gökbey Müzikali" ve "Tuluyhan Uğurlu Konseri"yle devam eden festivalde ilk gün, dikey rüzgar tünelinden güneş gözlemine, uzay temalı çocuk parkından simülasyon deneyimlerine kadar pek çok aktiviteyi deneyimleme ve eğitici atölyelere katılma imkanı bulacak.

Teknoloji ve Girişim Yarışmaları Devam Ediyor

"Tarım Teknolojileri", "Ulaşım ve Mobilite Teknolojileri", "Haberleşme ve İletişim Teknolojileri", "Uzay, Havacılık ve Savunma Teknolojileri", "Eğitim Teknolojileri" ve "Afet Yönetimi Teknolojileri" yarışmaları da ilk gün gerçekleştirilecek etkinlikler arasında yer alıyor.

Yerli olarak geliştirilen Deneyap Kart'ın proje portföyünü genişletmek, proje üretkenliğini yüksek teknoloji tutkunlarıyla buluşturmak amacıyla düzenlenen Deneyap Kart Robolig Yarışması da ilk kez TEKNOFEST Ankara'da hayata geçirilecek.

TEKNOFEST Girişim Yarışması kapsamında toplam 7 milyon liradan fazla ve Deneyap Kart Robolig Yarışması kapsamında ise toplam 270 bin lira ödül verilecek.

3 Eylül tarihine kadar devam eden festival, TEKNOFEST severleri bekliyor.

Ziyaretçi Kaydı oluşturmak için tıklayınız.

 

Suggested Announcements

Scan QR Code for

TEKNOFEST Mobile Application

SCAN THE QR CODE