TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarında Ödül Almaya Hak Kazanan Takımlar Belli Oldu!

Teknofest Teknoloji Yarışmalarında ödül Almaya Hak Kazanan Takımlar Belli Oldu!

TEKNOFEST 2021 kapsamında Sağlıkta Yapay Zeka'dan Tarımsal İKA'ya Roket'ten İnsansız Su Altı Sistemlerine kadar 35 farklı başlıkta düzenlenen teknoloji yarışmalarında ödüller sahiplerini buldu. 

Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen ödül törenlerinde 75 kategoriden toplam 328 takım derece alarak ödül almaya hak kazandı.

Ülkemizin mühendislik tabanlı insan kaynağına katkı sunmayı hedefleyen ve bu amaçla gençlere destek veren TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında toplam 5.316.500₺ ödül sahiplerini buldu. 

Ödül alan takımların listesine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. 

SIRA YÜRÜTÜCÜ KURUM YARIŞMA ADI & SEVİYESİ ÖDÜL ADI ÖDÜL MİKTARI 2021 TAKIM ADI OKUL ADI
1 İGA Akıllı Ulaşım Yarışması İlkokul - Ortaokul Seviyesi Birinci ₺12.000,00 ESBİLSEM ERGÜN AHMET SEZER ORTAOKULU
İkinci ₺7.000,00 YOLUMUZ75 ÖZEL DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ ÖZEL 75.YIL ORTAOKULU
Üçüncü ₺4.000,00 B&B İZMİR ÖZEL GAZİEMİR UĞUR ORTAOKULU
Akıllı Ulaşım Yarışması Lise Seviyesi Birinci ₺12.000,00 VUSLAT NAZİLLİ FEN LİSESİ
İkinci ₺7.000,00 TEKNO UZMANLAR TAKIMI HACI ZEHRA AKKOÇ KIZ ANADOLU LİSESİ
Üçüncü ₺4.000,00 FETİHBİKE BAHÇEŞEHİR VİZYON KOLEJİ
Akıllı Ulaşım Yarışması Üniversite Ve Üzeri Seviyesi Birinci ₺15.000,00 YTU MAGLEV YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺10.000,00 RACLAB INTELLİGENT TRAFFİC CONTROL KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺5.000,00 KMT KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
2 TUBİTAK MAM Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması- Fikir Kategorisi- Lise Seviyesi Birinci ₺12.000,00 SARS-COV-2 BULAŞICILIK TAHMİN TAKIMI İZMİR/BUCA - BUCA FATMA SAYGIN ANADOLU LİSESİ
İkinci ₺7.000,00 GSÖB BORNOVA ANADOLU LİSESİ
Üçüncü ₺4.000,00 GKV BİYOMEDİKAL GAZİANTEP KOLEJİ VAKFI ÖZEL FEN LİSESİ
Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması - Fikir Kategorisi- Üniversite Ve Üzeri Seviyesi Birinci ₺15.000,00 HESPEROS KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺10.000,00 CANCER BİOTECH BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺5.000,00 BRUGADAI SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ
Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması - Proje Kategorisi Birinci ₺17.000,00 TEXROBOTS TEAM İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺12.000,00 ENZİM YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺7.000,00 PHARMASCAR PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ
3 SANKO Çevre Ve Enerji Teknolojileri Yarışması Lise Seviyesi Birinci ₺12.000,00 EKOLOJİ ELÇİLERİ TOKAT ZİLE GENÇLİK MERKEZİ
İkinci ₺7.000,00 TURN-A 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ FEN LİSESİ
Üçüncü ₺4.000,00 DUYARLI_GENÇ ABDULKADİR PERŞEMBE VAKFI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Çevre Ve Enerji Teknolojileri Yarışması Üniversite Ve Üzeri Seviyesi Birinci ₺15.000,00 ITU BEES R&D TEAM İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺10.000,00 PROLİS İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺5.000,00 ITU BEES R&D TEAM İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
4 T3 VAKFI Eğitim Teknolojileri Yarışması İlkokul - Ortaokul Seviyesi Birinci ₺12.000,00 STEM BİLİM MERAM İMAM HATİP ORTAOKULU
İkinci ₺7.000,00 ZİLE GENÇLİK MERKEZİ 6 (ZGM-6) NECMİ MUAMMER ORTAOKULU
Üçüncü ₺4.000,00 HAREZMİ ÖZEL İSTANBUL MAHİR ORTAOKULU
Eğitim Teknolojileri Yarışması Lise Seviyesi Birinci ₺12.000,00 UHUB ÖZEL DÜNYA FEN LİSESİ
İkinci ₺7.000,00 ASIMIN NESLİ YILDIZ TAKIMI ASIMIN NESLİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
Üçüncü ₺4.000,00 TEKNOGIRLS ŞEHİT KÜBRA DOĞANAY KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
Eğitim Teknolojileri Yarışması Üniversite Ve Üzeri Seviyesi Birinci ₺15.000,00 DÜ-STEMKODLAB DÜZCE ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺10.000,00 MEDAR SELÇUK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺5.000,00 SAĞLIK KAHRAMANLARI DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
5 CUMHURBAŞKANLIĞI DİJİTAL DÖNÜŞÜM OFİSİ Hack İstanbul Birinci $7.000,00 0LDBUTG0LD ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
İkinci $4.000,00 PHİLOVİRİDİS ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü $2.000,00 ZER0PTS ANKARA UNİVERSİTESİ
6 TUSAŞ Helikopter Tasarım Yarışması Birinci ₺30.000,00 VEGA HELİKOPTER TAKIMI ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺20.000,00 NEU-CFD AVIATION NECMETTIN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺10.000,00 AE-ZION ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
7 ASELSANNET İletişim Teknolojileri Yarışması Birinci ₺20.000,00 FSMAYTEAM FATIH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNIVERSİTESİ
İkinci ₺15.000,00 MAVİ ALP BİLGİ TEKNOLOJİLERİ KARADENIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺10.000,00 SOFTEX TEAM İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
8 AFAD İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Afet Yönetimi Kategorisi İlkokul - Ortaokul Seviyesi Birinci ₺12.000,00 EMERGENCY TEAM İZMİR ARKAS BİLİM VE SANAT MERKEZİ
İkinci ₺7.000,00 IOT SAKARYA AYDIN GÜRDAMAR ORTAOKULU
Üçüncü ₺4.000,00 MALATYABEYİNTAKIMI TÜRKİYEM ORTAOKULU
İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Afet Yönetimi Kategorisi Lise Seviyesi Birinci ₺12.000,00 A06 OSMANİYE İHAFAİYESİ ŞEHİT BİNBAŞI ADİL KARAGÖZ ANADOLU LİSESİ
İkinci ₺7.000,00 QUARTET OF SCİENCE ASELSAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Üçüncü ₺4.000,00 OSMANİYE GENÇLİK MERKEZİ TEKNOLOJİ TAKIMI HASAN AYBABA ANADOLU LISESI
İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Afet Yönetimi Kategorisi Üniversite Ve Üzeri Seviyesi Birinci ₺15.000,00 FİLİKAELÇİ KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺10.000,00 VEFA HAVACILIK İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺5.000,00 MİKROHOBİST İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Sağlık Ve İlk Yardım Kategorisi İlkokul - Ortaokul Seviyesi Birinci ₺12.000,00 KOD VADİSİ BALIKESİR/EDREMİT - 75.YIL ORTAOKULU
İkinci ₺7.000,00 KALEKOD USTAFA KEMAL ORTAOKULU
Üçüncü ₺4.000,00 HAZEL ÖZEL SANKO OKULLARI
İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Sağlık Ve İlk Yardım Kategorisi Lise Seviyesi Birinci ₺12.000,00 AHİ YUNUS EMRE YUNUS EMRE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İkinci ₺7.000,00 ADAXY ÖZEL BİLFEN ÜSKÜDAR FEN LİSESİ
Üçüncü ₺4.000,00 KAİDEN TEAM ÖZEL ALMAN LİSESİ
İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Sağlık Ve İlk Yardım Kategorisi Üniversite Ve Üzeri Seviyesi Birinci ₺15.000,00 SELÇUK MED SOS SELÇUK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺10.000,00 CANKAT SELÇUK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺5.000,00 ROBOVİSİON KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ
İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Engelli Dostu Kategorisi İlkokul- Ortaokul Seviyesi Birinci ₺12.000,00 ENGELSİZLER İTÜ ETA VAKFI ANTALYA DOĞA KOLEJİ
İkinci ₺7.000,00 TEAM SİHO SERVER GAZİ İMAM HATİP ORTAOKULU
Üçüncü ₺4.000,00 BİLİMAVCILARI ERTUĞRUL GAZİ İLKOKULU
İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Engelli Dostu Kategorisi Lise Seviyesi Birinci ₺12.000,00 ENKA_ENGELLİ DOSTLARI ÖZEL ENKA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İkinci ₺7.000,00 EGELİ YİĞİT EFELER SEMİHA İRFAN ÇALI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Üçüncü ₺4.000,00 EYLÜLLER TED ANTALYA KOLEJİ
İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Engelli Dostu Kategorisi Üniversite Ve Üzeri Seviyesi Birinci ₺15.000,00 TİD3B TRABZON ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺10.000,00 SİGUN KARADENIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺5.000,00 MÜNHASIR İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Sosyal Inovasyon Kategorisi İlkokul-Ortaokul Seviyesi Birinci ₺12.000,00 DİJİTALRED BURDUR BUCAK HÜSEYİN TÜRKER ORTAOKULU
İkinci ₺7.000,00 SÜPER BİLİM ÖZEL ANTALYA MAYA KOLEJİ
Üçüncü ₺4.000,00 SORUNSAVAR BODRUM FEN BİLİMLERİ ORTAOKULU
İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması - Sosyal Inovasyon Kategorisi Lise Seviyesi Birinci ₺12.000,00 İRONİSM BURSA ULUSLARARASI MURAT HÜDAVENDİGAR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
İkinci ₺7.000,00 WONDER ÖZEL DİYARBAKIR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ
Üçüncü ₺4.000,00 OYM AYHAN ARI İMKB MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması- Sosyal Inovasyon Kategorisi Üniversite Ve Üzeri Seviyesi Birinci ₺15.000,00 BAYKOCA FEZAKADI TEKNOLOJİ TAKIMI KOCAELI ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺10.000,00 ECREL TEKNOLOJİ DÜZCE ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺5.000,00 SOCİAL-TECH KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
9 TÜBİTAK Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Sabit Kanat Birinci ₺25.000,00 CREW OF SKY SABİHA GÖKÇEN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İkinci ₺20.000,00 NOVA BAHÇEŞEHİR KOLEJİ FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ
Üçüncü ₺15.000,00 SIMURG ŞEHİT MEHMET ŞENGÜL FEN LİSESİ
MANSİYON ₺7.500,00 İM-HA AR-GE PROF. DR. MEHMET GÖRMEZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
TUSAŞ ÖZEL ÖDÜLÜ ₺7.000,00 CREW OF SKY SABİHA GÖKÇEN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Döner Kanat Birinci ₺25.000,00 KITT ALACA DOĞAN KADIKÖY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
İkinci ₺20.000,00 ROBİLSA AFYONKARAHİSAR DUMLUPINAR BİLİM VE SANAT MERKEZİ
Üçüncü ₺15.000,00 SİVAS BİLİŞİM ERB SİVAS BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
MANSİYON ₺7.500,00 NEASTECH UAV Özel Başakşehir Yenidoğu Fen Lisesi
TUSAŞ ÖZEL ÖDÜLÜ ₺7.000,00 KITT ALACA DOĞAN KADIKÖY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ LİSESİ
10 ASELSAN İnsansız Su Altı Sistemleri - Temel Kategori Birinci ₺35.000,00 CALROV CAĞALOĞLU ANADOLU LİSESİ
İkinci ₺25.000,00 DEEP IMPACT GIFTED CODER MERSİN İSTEK OKULLARI
Üçüncü ₺15.000,00 HEMDEM BAFRA FEN LİSESİ
11 TÜRK PATENT ISIF GRAND PRIX TURİNG KİMYA ENDÜSTRİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
12 TEI Jet Motor Tasarım Yarışması Birinci ₺30.000,00 CF-DESİGN KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺20.000,00 MSÜ İKİ MAVİ MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSTESİ-DENİZ HARP OKULU
Üçüncü ₺10.000,00 SCHRÖDİNGER'SCAD ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
13 HAVELSAN Karma Sürü Simülasyon Yarışması Birinci ₺40.000,00 MUCİTHANE İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺30.000,00 ARKUS BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺20.000,00 FACE-R ÖZYEĞIN ÜNİVERSİTESİ
14 TÜBİTAK Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması - Canlı Bilimleri Birinci ₺6.000,00 ANTARKTİKA'NIN GELECEĞİ İÇİN EKOLOJİK NİŞ MODELLEME ANKARA FEN LİSESİ
İkinci ₺5.000,00 PETO PARADOKSUNA BİYOİNFORMATİK YAKLAŞIM ÇANAKKALE ÖZEL BİGA DOĞA FEN LİSESİ
Üçüncü ₺4.000,00 BİYOTİKA BİLİM ÜSSÜ SAMSUN ÖZEL SAMSUN BAHÇEŞEHİR KOLEJİ
Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması - Fiziki Bilimler Birinci ₺6.000,00 KUTUP KAŞİFİ BİRUNİ ADIYAMAN TİCARET MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İkinci ₺5.000,00 METEOR AVCISI 26 (MA-26) ESKİŞEHİR SABİHA GÖKÇEN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İkinci ₺5.000,00 ANTARKTİKA ATMOSFERİNDE UV IŞIĞININ OZON KONSANTANTRASYONU ÜZERİNDEKİ ETKİSİNİN ÖLÇÜLMESİ (PIRICET) İSTANBUL ÖZEL TUZLA DOĞA ANADOLU LİSESİ
Üçüncü ₺4.000,00 SU ALTI YERİNDE GÖZLEM ARACI (SOYGA) ESKİŞEHİR ÖZEL ESKİŞEHİR BAHÇEŞEHİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ
Üçüncü ₺4.000,00 MOBİL ROBOTİK SONDA VE VERİ TOPLAMA PLATFORMU - MORSVET İZMİR ARKAS BİLİM VE SANAT MERKEZİ
Üçüncü ₺4.000,00 MERGEN - SALINCAK (BOGİE) MEKANİZMASI KULLANAN ÇOK AMAÇLI ARAMA VE KEŞİF ARACI İSTANBUL ÖZEL BEYLİKDÜZÜ MODERN EĞİTİM KOLEJİ FEN LİSESİ
Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması - Sosyal Ve Beşeri Bilimler Birinci ₺6.000,00 BİR KUTU OYUNU TASARIMI: ARKTİK BÖLGEDE NELER OLUYOR? SAMSUN ROTARY KULÜBÜ BİLİM VE SANAT MERKEZİ
İkinci ₺5.000,00 KUTUP BÖLGELERİ VE ÇİZGİ FİLM: KUTUP BİLİNCİ OLUŞTURMA ÇERÇEVESİNDE YERLİ VE YABANCI YAPIM ÇİZGİ FİLMLERİN KARŞILAŞTIRILMALI İNCELENMESİ VAN GÜZEL SANATLAR LİSESİ
İkinci ₺5.000,00 ESKİMO HALKLARINDA KADININ MİTLERDEKİ VE GELENEKSEL HİKAYELERDEKİ YERİ İZMİR ATATÜRK LİSES
Üçüncü ₺4.000,00 ARKTİK BÖLGESİNDE ÇEVRESEL ÖZYETERLİLİK VE DEPRESYON İLİŞKİSİ İSTANBUL FUAT SEZGİN BİLİM VE SANAT MERKEZİ
Üçüncü ₺4.000,00 KUZEY ARKADAŞLIĞI PLATFORMU İZMİR ÖZEL İZMİR ATATÜRK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ NEDİM UYSAL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Üçüncü ₺4.000,00 KUTUP HİKÂYEMİZ MERSİN YUSUF KALKAVAN ANADOLU LİSESİ
Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması - Yer Bilimleri Birinci ₺6.000,00 ANTARKTİKA'DA METEORİT ARAMA-TESPİT FAALİYETLERİNE YARDIMCI İHA FAYDALI YÜKÜ İSTANBUL ÖZEL BAHÇEŞEHİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ
İkinci ₺5.000,00 UYDULARIN GÖZÜNDEN THWAİTES BUZULU (UZAKTAN ALGILAMA VE COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ KULLANILARAK THWAİTES BUZUL KÜTLESİNİN ZAMANSAL DEĞİŞİMİNİN BELİRLENMESİ) ANKARA PROF.DR.NECMETTİN ERBAKAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
Üçüncü ₺4.000,00 BERLESE HUNİSİ KULLANARAK YERKÜRE MANYETİK ALAN ÇİZGİLERİNİN TOPRAK EKOSİSTEMİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNİN BELİRLENMESİ BURSA BTSO KAMİL TOLON BİLİM VE SANAT MERKEZİ
15 TÜRKSAT Model Uydu Yarışması Birinci ₺40.000,00 B DİSPATE ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺30.000,00 İTÜ APİS ARGE 10 B İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺20.000,00 HUMA MODEL UYDU TAKIMI KARADENIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
16 BİLİŞİM VADİSİ Pardus 21 Hata Bulma Ve Öneri Yarışması Birinci ₺10.000,00 FATMA HATİPOĞLU MEZUN
İkinci ₺7.000,00 SÜLEYMAN POYRAZ ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺5.000,00 Muhammed Emin Tombak MEZUN
17 ROKETSAN - TÜBİTAK SAGE Roket Yarışması- Lise Kategorisi Birinci ₺60.000,00 ERYURT ADANA ANADOLU LİSESİ
Roket Yarışması- Orta İrtifa Birinci ₺60.000,00 TANYELİ ROKET TAKIMI SAMSUN ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺50.000,00 İPEKYOLU ROKET TAKIMI ELAZIĞ İPEKYOLU ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK ÇALIŞMALARI MERKEZİ
Üçüncü ₺40.000,00 GÖKOVA ROKET GÖKOVA ADİLE MERMERCİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Roket Yarışması - Yüksek İrtifa Birinci ₺60.000,00 1,5 ADANA - WOF ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺50.000,00 GENÇ MİMAR SİNAN VEFA ROKET TAKIMI İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺40.000,00 TROKET TAKIMI FIRAT ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺40.000,00 SAMSUN ROKET TAKIMI SAMSUN ÜNİVERSİTESİ
18 BİLİŞİM VADİSİ - TÜBİTAK - HAVELSAN Robotaksi - Binek Otonom Araç Yarışması - Özgün Araç Kategorisi Birinci ₺75.000,00 YTÜ AESK YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺50.000,00 SAİTEM SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
Mansiyon ₺25.000,00 İTÜ-GÜNEŞ ARABASI İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
19 SAĞLIK BAKANLIĞI - TUSEB Sağlıkta Yapay Zeka Yarışması Birinci ₺60.000,00 AI-DEO SABANCI ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺40.000,00 GÖKSENİN-AI SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺20.000,00 XYZ. AI ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
20 SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI Sanayide Dijital Teknolojileri Yarışması Temel Kategori Birinci ₺20.000,00 ROBOMOSB ÖZEL MOSB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İkinci ₺15.000,00 HAFIZ İHO STEAM 4.0 MEHMET AKİF İNAN HAFIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
Üçüncü ₺10.000,00 ÇOROBOT TOBB-OSB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
21 BAYKAR Savaşan İnsansız Hava Aracı Yarışması - Sabit Kanat Birinci ₺250.000,00 YTÜ LAGARİ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺150.000,00 ANATEK HU-35X ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺100.000,00 İTÜNOM İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Mansiyon ₺10.000,00 ESOGU HORUS ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
Savaşan İnsansız Hava Aracı Yarışması -Döner Kanat Mansiyon ₺10.000,00 BTU_ÖZTÜRK BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Mansiyon ₺7.500,00 AVIATOR AKÇAABAT FEN LİSESİ
Mansiyon ₺5.000,00 GÖKORDU BİLKENT ÜNİVERSİTESİ
22 HAVELSAN Sürü İnsansız Hava Aracı Yarışması Birinci ₺40.000,00 ZEROWİNG İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺30.000,00 ODTÜ GÖKSAT SPACE TEAM ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺20.000,00 UÇAN ANDALAR FIRAT ÜNİVERSİTESİ
23 CUMHURBAŞKANLIĞI YATIRIM OFİSİ Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi Birinci $20.000,00 COLABRA ÇEK CUMHURİYETİ
İkinci $10.000,00 CLASSNOTES PAKİSTAN
Üçüncü $5.000,00 SERVISSOFT TÜRKİYE
24 TARNET Tarım Teknolojileri Yarışması Lise Seviyesi Birinci ₺12.000,00 MEZZOMORTO TARTEK MANİSA/YUNUSEMRE - MANİSA FEN LİSESİ
İkinci ₺7.000,00 BÖRÜ TAKIMI İSTANBUL ARAŞTIRMA GELİŞTİRME UYGULAMA MERKEZİ LİSESİ
Üçüncü ₺4.000,00 ROBOPAL TAKIMI PİRELLİ ANADOLU LİSESİ
Tarım Teknolojileri Yarışması - Üniversite Ve Üzeri Seviyesi Birinci ₺15.000,00 DEMETER OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺10.000,00 FIRATVET FIRAT ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺5.000,00 GENÇ MAKERS SELÇUK ÜNİVERSİTESİ
25 TARNET Tarımsal İnsansız Kara Aracı Yarışması Mansiyon Birinci ₺10.000,00 SİMURG GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ
Mansiyon İkinci ₺7.500,00 TARUS KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ
Mansiyon Üçüncü ₺5.000,00 YILDIZ ROVER YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
26 THY Travel Datathon Birinci Business Sınıf Yurt Dışı Uçak Bileti DATA SCİENCE QUINTET ÖZYEĞIN ÜNİVERSİTESİ
İkinci Business Sınıfı Avrupa Uçak Bileti DATA BUTCHERS ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü Ekonomi Sınıfı Avrupa Uçak Bileti DATA TRAVELERS KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ
27 KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Turizm Teknolojileri Yarışması - Lise Seviyesi Birinci ₺15.000,00 ADAPAZARIİHL ADAPAZARI ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
İkinci ₺10.000,00 ANATOLİA KÜLTÜR SELAHADDİN EYYUBİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
Üçüncü ₺5.000,00 NP-ASTRO-Cİ NURİ PAKDİL BİLSEM
Turizm Teknolojileri Yarışması - Üniversite Ve Üzeri Seviyesi Birinci ₺20.000,00 TRAVELER KOÇ ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺15.000,00 DİGİCHEFS YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺10.000,00 GOART BAHÇEŞEHIR ÜNİVERSİTESİ
28 TÜBA Tüba Teknofest Doktora Bilim Ödülü Birinci ₺30.000,00 TURAÇ FARSADİ ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Birinci ₺30.000,00 YASEMİN KAHYAOĞLU ERDOĞMUŞ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
Birinci ₺30.000,00 ZİHNİ ONUR UYGUN EGE ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺20.000,00 ABDOLALİ KHALİLİ SADAGHİANİ SABANCI ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺20.000,00 GÜLŞAH CONGUR EGE ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺10.000,00 HALİL HAKAN AÇIKEL ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
29 BİLİŞİM VADİSİ Türkçe Doğal Dil İşleme Yarışması Birinci ₺20.000,00 TDD KOÇ ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺15.000,00 TURQUEST PINAR KOLEJİ FEN LİSESİ
Üçüncü ₺10.000,00 BİLİRKİŞİ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
MANSİYON ₺5.000,00 Son Dil Bükücüler Bornova Anadolu Lisesi
30 STM Türkiye Drone Şampiyonu Birinci ₺7.000,00 ATAKAN MERCİMEK ADANA TİCARET ODASI ANADOLU LİSESİ
İkinci ₺5.000,00 DORUK CENGİZ GERMİYAN BİLGE ORTAOKULU
Üçüncü ₺4.000,00 BATU ERİLKUN DRONE YARIŞÇILARI SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ
31 BAYKAR Uçan Araba Tasarım Yarışması Birinci ₺45.000,00 MARMARAİR MARMARA ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺30.000,00 SKYLINE SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺15.000,00 TECHLAB GAZİ ÜNİVERSİTESİ
32 CEZERİ - ASELSAN - TUBİTAK Ulaşımda Yapay Zeka Yarışması Mansiyon Birinci ₺10.000,00 HÜMA MEZUN
Mansiyon İkinci ₺7.500,00 İNAN ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Mansiyon Üçüncü ₺5.000,00 KOTYORA AMASYA ÜNİVERSİTESİ
33 TÜBİTAK Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Hidromobil Kategorisi Birinci ₺50.000,00 YTÜ-AESK_H YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Elektromobil Kategorisi Birinci ₺50.000,00 YOMRA GENÇLİK MERKEZİ ENERJİ TEKNOLOJİLERİ TOPLULUĞU KARADENIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺40.000,00 SAMÜELAR SAMSUN ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺40.000,00 SAITEM SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺30.000,00 EVA TEAM ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Kurul Özel Ödülü ₺15.000,00 SAMÜELAR SAMSUN ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Görsel Tasarım Ödülü ₺15.000,00 ADYU CENDERE ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Teknik Tasarım Ödülü ₺25.000,00 GÖKTÜRK NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Birinci Yerli Ürün Teşvik Ödülü ₺20.000,00 YTÜ-AESK_H YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları İkinci Yerli Ürün Teşvik Ödülü ₺18.000,00 ÇUKUROVA ELECTROMOBILE ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Üçüncü Yerli Ürün Teşvik Ödülü ₺16.000,00 YOMRA GENÇLİK MERKEZİ ENERJİ TEKNOLOJİLERİ TOPLULUĞU KARADENIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 AKÜMOBİL AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 ATAY PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 BİLİM VE TEKNOLOJİ KULÜBÜ BARTIN ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 BTÜ ELEKTRONOMİ BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 BTÜ HACIWATT BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 BTÜ SANCAR BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 ÇUKUROVA ELECTROMOBILE ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 ENERJİST ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 EVA TEAM ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 İTÜ ELEKTRİKLİ ARAÇ TAKIMI İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 KSÜ ELEKTROMOBİL TAKIMI KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 K-TECH TEAM H KARADENIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 MAVERA TEKNOLOJİ TAKIMI ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 MİLLİ ARAÇ TASARIMI - MİLAT İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ - CERRAHPAŞA
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 ODTÜ-TEK E ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 ORET GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 SAITEM SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 SUBÜ-TETRA SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 SÜ ELEKTROMOBİL TAKIMI SELÇUK ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 ŞERİFE BACININ TORUNLARI KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 ULUDAĞ ELEKTROMOBİL TAKIMI BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 UMAKİT BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 YEDİTEPE AUTOMOTIVE YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 YOMRA GENÇLİK MERKEZİ ENERJİ TEKNOLOJİLERİ TOPLULUĞU KARADENIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 YTÜ-AESK_E YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
34 TÜBİTAK Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları Birinci ₺30.000,00 YEŞİLYURT BİLGİ EVİ ADANA ŞEHİT BORA SUELKAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İkinci ₺20.000,00 E-CARETTA LEFKOŞA SEDAT SİMAVİ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
Üçüncü ₺10.000,00 NÖTRİNO-88 HÜMEYRA ÖKTEN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
Kurul Özel Ödülü ₺10.000,00 THE GACA ZONGULDAK MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ
Kurul Özel Ödülü ₺10.000,00 MUTEG EA MUĞLA ŞEHİT ZİYA İLHAN DAĞDAŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Kurul Özel Ödülü ₺10.000,00 WOLFMOBIL KURTTEPE ŞEHİT ALİ ÖZTAŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Kurul Özel Ödülü ₺10.000,00 İSTİKLAL EC KASTAMONU TAŞMEKTEP MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Kurul Özel Ödülü ₺10.000,00 AAATLAS ANKARA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ
Görsel Tasarım Ödülü ₺10.000,00 E-GENERATION TECHNIC SATSO MOTORLU ARAÇLAR TEKNİK MTAL
Görsel Tasarım Ödülü ₺10.000,00 CEZERİ YEŞİL MEB CEZERİ YEŞİL TEKNOLOJİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Görsel Tasarım Ödülü ₺10.000,00 MEGA SOLO YAKUTİYE ANADOLU PROJE İMAM HATİP LİSESİ
Görsel Tasarım Ödülü ₺10.000,00 ESATAMAT ESKİŞEHİR ATATÜRK MESLEKİ VETEKNİK ANADOLU LİSESİ
Yerli Tasarım Ödülü ₺15.000,00 E-CARETTA LEFKOŞA SEDAT SİMAVİ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
Yerli Tasarım Ödülü ₺15.000,00 YEŞİLYURT BİLGİ EVİ ADANA ŞEHİT BORA SUELKAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Yerli Tasarım Ödülü ₺15.000,00 TEAM MOSTRA ZEYTİNBURNU BİLİM VE SANAT MERKEZİ
Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 AAATLAS ANKARA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ
Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 ALTAİR ŞEHİT SELÇUK GÜRDAL ANADOLU LİSESİ
Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 AROTO ARAŞTIRMA GELİŞTİRME EĞİTİM VE UYGULAMA MERKEZİ LİSESİ (ARGEM)
Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 CEZERİ YEŞİL MEB CEZERİ YEŞİL TEKNOLOJİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 ENERJİ TEKNOLOJİLERİ TOPLULUĞU OF HMB ULUSOY MTAL GENÇ TAKIMI OF HMB ULUSOY MTAL
Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 ESATAMAT ESKİŞEHİR ATATÜRK MESLEKİ VETEKNİK ANADOLU LİSESİ
Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 HAFIZ İHO STEAM EC DÜZCE MEHMET AKİF İNAN HAFIZ AİHL
Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 İSTİKLAL EC KASTAMONU TAŞMEKTEP MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 MEGA SOLO YAKUTİYE ANADOLU PROJE İMAM HATİP LİSESİ
Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 NÖTRİNO-88 HÜMEYRA ÖKTEN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 SERİK E.A ANTALYA SERİK ORHANGAZİ M.T.A.L
Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 ŞAHLAN SAMSUN TOBB İLYAS KILIÇ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Tanıtım ve Yaygınlaştırma Teşvik Ödülü ₺3.000,00 YEŞİLYURT BİLGİ EVİ ADANA ŞEHİT BORA SUELKAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
35 TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Araçları Sabit Kanat Birinci ₺40.000,00 KAYGUSUZ MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺30.000,00 ATA TAKIMI İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺20.000,00 BTU LAGARİ BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Yerlilik Birinci ₺25.000,00 HIDDEN DANGER ARGE GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ
Yerlilik İkinci ₺20.000,00 UHAVK ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
Yerlilik Üçüncü ₺15.000,00 TEAM IMU FW İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ
Mansiyon ₺10.000,00 ZAFER AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ
Mansiyon ₺10.000,00 ABRA İHA TAKIMI SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ
TUSAŞ Özel Ödülü ₺14.000,00 KAYGUSUZ MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası İnsansız Hava Araçları Döner Kanat Birinci ₺40.000,00 GTU-AQUA GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺30.000,00 SİMULAB İHA YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺20.000,00 GTU AVES GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Yerlilik Birinci ₺25.000,00 AESK İHA YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Yerlilik İkinci ₺20.000,00 HUMA AR-GE İHA ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ
Yerlilik Üçüncü ₺15.000,00 APHELION-42 ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ
Mansiyon ₺10.000,00 ArTek HYPERION SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ
Mansiyon ₺10.000,00 DRONOS KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ
TUSAŞ Özel Ödülü ₺14.000,00 GTU-AQUA GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Serbest Görev İha Yarışması Altın Performans Birinci ₺50.000,00 VEFA HAVACILIK YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺45.000,00 MEKATRONİKCİ TAYFAM AĞRI İBRAHIM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺40.000,00 WHİTE EAGLE POZNAN UNVİERSİTY OF TECHNOLOGY
Uluslararası Serbest Görev İha Yarışması Gümüş Performans Birinci ₺36.000,00 PAK SHAHEENNS -
İkinci ₺34.000,00 ITUNOM UAV TEAM İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺32.000,00 DRONOS MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Serbest Görev İha Yarışması Bronz Performans Birinci ₺30.000,00 İTÜ Albatros B İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺28.000,00 ROVENSE ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺26.000,00 FLYROSE SÜLEYMAN DEMIREL ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Serbest Görev İha Yarışması Mansiyon Performans Birinci ₺24.000,00 AKUFLYTECH AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺24.000,00 MÜHENDİS BEYİNLER KOCAELI ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺24.000,00 DORUK KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Uluslararası Serbest Görev İHA Yarışması Lise Teşvik Ödülü Teşvik ₺10.000,00 ASOTEK İHA ÖZEL ANKARA SANAYİ ODASI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
- ₺10.000,00 ZÜBEYDE HANIMIN YILDIZLARI ZÜBEYDE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
36 TÜBİTAK Uluslararası Kimya Olimpiyatı Altın Madalya BERKAN TARAK GALATASARAY LİSESİ-İSTANBUL
Uluslararası Biyoloji Olimpiyatı Altın Madalya TOLGA ATILIR İSTANBUL / ÜSKÜDAR / ARAŞTIRMA GELİŞTİRME EĞİTİM VE UYGULAMA MERKEZİ LİSESİ
Uluslararası Matematik Olimpiyatı Gümüş Madalya ÖMER FARUK ERZURUMLUOĞLU BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
Uluslararası Fizik Olimpiyatı Gümüş Madalya YAMAN BORA OTUZBİR İSTANBUL BAHÇEŞEHİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ
Uluslararası Kimya Olimpiyatı Gümüş Madalya GÖKTUĞ GÜLSOY KOÇ ÜNİVERSİTESİ KİMYA BÖLÜMÜ
Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatı Gümüş Madalya EGE KABASAKALOĞLU İSTANBUL BAHÇEŞEHİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ
Uluslararası Matematik Olimpiyatı Bronz Madalya BURAK BUĞRA ÖNDER İSTANBUL ERKEK LİSESİ
Uluslararası Matematik Olimpiyatı Bronz Madalya BARIŞ KOYUNCU ENKA OKULLARI İSTANBUL
Uluslararası Fizik Olimpiyatı Bronz Madalya ESER İLKE GENÇ İSTANBUL BAHÇEŞEHİR FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ
Uluslararası Matematik Olimpiyatı Bronz Madalya ŞEVKET ONUR YILMAZ KABATAŞ ERKEK LİSESİ
Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatı Bronz Madalya YUSUF ONUR ÜŞÜMEZ ROBERT KOLEJİ
Uluslararası Matematik Olimpiyatı Bronz Madalya YUSUF KAĞAN ÇİÇEKDAĞ BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
Uluslararası Matematik Olimpiyatı Bronz Madalya HAYRETTİN EREN YILDIZ BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
37 TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Akıllı Şehirler Ve Ulaşım Birinci ₺20.000,00 YARI OTONOM ARAÇLARDA SÜRÜCÜ DAVRANIŞ ANALİZİ, MODELLEMESİ VE SÜRÜŞ KONTROLÜ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺13.000,00 ELEKTRİKLİ ARAÇ AKILLI ŞARJ SİSTEMLERİNDE SÜRÜCÜ BAZLI DİNAMİK ROTALAMA İLE YOLCULUK SÜRESİ MİNİMİZASYONU TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺10.000,00 MAGLEV ASANSÖR YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Bilgi Ve İletişim Teknolojileri Birinci ₺20.000,00 3 BOYUTLU TEKRAR YAPILANDIRMA ANALİZİ VE UYGULAMASI MARMARA ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺13.000,00 BİYOMEDİKAL ULTRASONİK ÇEVİRGEÇLERİN MODELLENMESİ VE KARAKTERİZASYONU ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺10.000,00 MAKİNE ÖĞRENMESİ YÖNTEMLERİ KULLANILARAK DİFÜZYON TİPİ MOLEKÜLER HABERLEŞME İÇİN MODEL TASARIMI BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ
Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Eğitim Birinci ₺20.000,00 COVİD-19 VE SONRASI UZAKTAN EĞİTİMDE TASARIM BÖLÜMLERİ PROJE DERSLERİNİN AR/VR/MR/XR ARACILIĞI İLE 3B ETKİLEŞİMLİ ORTAMDA YAPILABİLMESİNİ SAĞLAYAN SANAL STÜDYO SİSTEMİ TASARIMI PROJESİ: TOGATHER ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺13.000,00 EN İYİ ÖĞRENCİLER EN İYİ ÜNİVERSİTELERE Mİ GİDİYOR? TÜRKİYE'DE SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN DEVLET LİSELERİNİN ANALİZİ KOÇ ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺10.000,00 PANDEMİ KOŞULLARI ALTINDA SINAV ÇİZELGELEME PROBLEMİ İÇİN ÇÖZÜM YAKLAŞIMI ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Enerji Ve Çevre Birinci ₺20.000,00 SÜRDÜREBİLİR VE YERLİ SELÜLOZ KAYNAKLARI KULLANARAK BARİYER ÖZELLİĞİ GELİŞTİRİLMİŞ BİYOBAZLI KAĞIT AMBALAJ ÜRETİMİ VE KARAKTERİZASYONU YALOVA ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺13.000,00 GES'E YÖNELİK, HAVADAN, PANEL BAZINDA ISIL GÜVENLİK BİRİMİ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺10.000,00 EKLEMELİ İMALAT İLE ÜRETİLEBİLEN İLETKEN PLA MALZEMELİ HİDROJEN PEM YAKIT PİLİNİN AKIŞ PLAKASININ TASARIMI VE ÜRETİMİ BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Gıda Ve Tarım Birinci ₺20.000,00 ROBOTANİK YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺13.000,00 MANGANIN YASEMİN ÇAYI VE İÇME SUYU ÖRNEKLERİNDE PLASTİK ELEK BAĞLATILI ÇİFT ŞIRINGA DESTEKLİ MANYETİK NANOAKIŞKAN ESASLI DKFE YÖNTEMİ İLE ZENGİNLEŞTİRİLMESİ SONRASI AAAS İLE ESER SEVİYELERDE TAYİNİ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺10.000,00 OTONOM İŞÇİM ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ
Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Makine İmalatı Ve Otomotiv Birinci ₺20.000,00 KUYRUK MEKANİZMASINA SAHİP KENDİNİ DENGELEYEN ROBOT: THEMIS DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺13.000,00 PROGRAMLANABİLİR METAL YÜZEY TEMİZLİK ROBOTU YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺10.000,00 DESIGN AND PRODUCTION OF MULTI MATERIAL 3D PRINTER FOR SOFT ROBOTIC STRUCTURAL ELEMENTS ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ
Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Sağlık Birinci ₺20.000,00 PARMAK HAREKETLERİNİN GERÇEK ZAMANLI ÇÖZÜMLENMESİNE YÖNELİK GİYİLEBİLİR BİR ELEKTROMİYOGRAM SİSTEMİ TASARIM VE UYGULAMASI GAZİ ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺13.000,00 ENDOSKOPİ SIRASINDA BAKTERİ TEŞHİSİNDE NANOPARTİKÜL TEMELLİ TANI TESTLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺10.000,00 ORAL YOLLA ALINAN İLACIN KARACİĞER TÜMÖRÜNE HEDEFLENDİRİLMESİNİN MODELLEMESİ VE 3B SFEROİD TEMELLİ ÇİP-ÜSTÜ-KARACİĞER PLATFORMU İLE VALİDASYONU EGE ÜNİVERSİTESİ
Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Savunma, Uzay Ve Havacılık Birinci ₺20.000,00 ALKA AVCI RAAS HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺13.000,00 KAŞİF-1 KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺10.000,00 SUALTI MAYINLARININ TESPİTİ VE İMHASI İÇİN TASARLANMIŞ SÜRDÜRÜLEBİLİR SUALTI ARACI GAZİ ÜNİVERSİTESİ
Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları-Sosyal Yenilikçilik Ve Girişimcilik Birinci ₺20.000,00 DERİN ÖĞRENME ALGORİTMALARI KULLANILARAK NÖRAL MAKİNE ÇEVİRİSİ İLE TÜRKÇE METNİ TÜRK İŞARET DİLİNE ÇEVİREN ÇEVİRİ UYGULAMASI MARMARA ÜNİVERSİTESİ
İkinci ₺13.000,00 RADYO FREKANS İLE UZAKTAN KONTROLLÜ SÜRÜNGEN KEŞİF ROBOTU ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ
Üçüncü ₺10.000,00 DERİN ÖĞRENME İLE ENGELSİZ İLETİŞİM BURSA ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
38 STM World Drone Cup Birinci ₺30.000,00 EVAN TURNER AMERİKA
İkinci ₺20.000,00 MARVİN SCHAPPER LİCHTENSTEİN
Üçüncü ₺10.000,00 KİLLİAN ROUSSEAU FRANSA

Milli Teknoloji Hamlesi hedeflerimiz doğrultusunda, yarışmalarımıza başvuran, finalist olan ve ödül kazanan tüm yarışmacılarımıza teşekkür ederiz.

 

 

Tarih: 2021-09-29