TEKNOFEST 2021 Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Final Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!

Teknofest 2021 Lise öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması Final Değerlendirme Sonuçları Açıklandı!

Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri Antarktika ve Arktik bölgelerde kutup bilimleri konusunda çalışmalar yapmaya teşvik etmek, kutup bilimleri alanında araştırmalar yapmaya yönlendirilen öğrencilerin bu alanda yapacakları nitelikli çalışmalarla ülkemizin gelecekte uluslararası bilimsel çevrelerde önde gelen ülkelerden biri haline gelmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenmektedir.

Bu yıl yarışmaya 480 farklı okuldan 756 kız ve 470 erkek öğrenci olmak üzere toplam 1.226 öğrencinin hazırladığı 763 proje başvurusu alınmıştır.

Proje başvurularının ön değerlendirmeleri mayıs ayı içinde yapılmış ve yapılan değerlendirme sonrasında 80 proje Final Yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır. Final Yarışması değerlendirmeleri 6-7 Temmuz 2021 tarihleri arasında düzenlenmiştir. Proje sahibi öğrenciler hazırladıkları projeleri ilgili jüri üyelerine anlatmış ve jüri üyelerinin projeleri ile ilgili sorularını yanıtlayarak sunumlarını tamamlamışlardır.

Bu yıl final yarışmasına 31 ilde bulunan 73 farklı okuldan toplam 146 öğrenci katılmıştır. Final yarışmasına katılan 80 projeden 4’ü Birincilik, 6’sı İkincilik, 8’i Üçüncülük ve 4’ü Teşvik olmak üzere toplam 22 projenin sahibi öğrenci ödül kazanmıştır.

Ödül almaya hak kazanan takımlarımız için TIKLAYINIZ.

Tüm yarışmacılarımıza başarılar dileriz.

Tarih: 2021-08-14